Olej kokosowy nierafinowany w kosmetyce

Olej kokosowy nierafinowany w kosmetyce

Olej kokosowy cieszy się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem. Większość osób wychodzi z założenia, że jest to produkt kulinarny, niezastąpiony w kuchni – w rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, warto jednak pamiętać, że olej kokosowy nierafinowany może być również stosowany w kosmetyce.

Kosmetyki na bazie oleju kokosowego

W sklepach kosmetycznych można znaleźć wiele propozycji do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, produkowanych na bazie oleju kokosowego nierafinowanego. Analizując tę kwestię warto podkreślić, że olej kokosowy nierafinowany, w przeciwieństwie do produktów rafinowanych, odznacza się intensywnym zapachem kokosa – jest to najlepszy dowód na to, że jest to produkt naturalny i ekologiczny, zawierający pełen wachlarz właściwości i wartości.

Olej kokosowy nierafinowany można kupić także w sklepach ze zdrową żywnością. Większość osób decyduje się na zakup produktu wyłącznie w celach kulinarnych, stosując przedmiotowy olej kokosowy jako alternatywę dla popularnych olejów rzepakowych, lnianych czy oliwy z oliwek. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że na bazie oleju kokosowego nierafinowanego można przygotować domowe kosmetyki – m.in. balsam do ciała czy maskę do włosów. Godny podkreślenia jest fakt, że kosmetyki domowe są nie tylko bardzo skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Co ważniejsze, znając pochodzenie oleju kokosowego nierafinowanego, można mieć pewność, że jest to produkt ekologiczny, zdrowy i pełnowartościowy – pożądany zarówno przez organizm człowieka, jak i jego skórę oraz włosy.