peelingi chemiczne warszawa

Peeling chemiczny: skóra niemal idealna

Niewiele jest osób, których cera jest idealna. Do osób, które nie są zadowolone ze stanu swojej cery, które cierpią na różnego rodzaju problemy – trądzik, przebarwienia, łuszczycę – skierowany jest zabieg głęboko oczyszczający o nazwie peeling chemiczny. To zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który przeprowadzany jest wyłącznie przez lekarza dermatologa.

Peeling chemiczny: efekty

Zabieg poprawia elastyczność skóry, zmniejsza ilość zmarszczek, zmniejsza także nierówności skóry. Na zabieg peelingu chemicznego mogą zdecydować się osoby, które chcą zmniejszyć lub zatrzymać pierwsze oznaki starzenia się skóry. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku nadmiernego łojotoku nie tylko na twarzy, ale także na plecach i dekolcie. Mogą z niego skorzystać także osoby, które mają blizny potrądzikowe lub rozstępy. Na zabieg warto zdecydować się także w przypadku, gdy cera utraciła blask. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Skóra jest nawilżona, poprawie ulega jej napięcie, jest rozświetlona. 

Peeling chemiczny: jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg wykonany ręką doświadczonego dermatologa jest bezpieczny. Najczęściej też pacjentki nie uskarżają się na żadne dolegliwości bólowe. Metodę peelingu chemicznego zawsze dobiera się indywidualnie. Przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji oraz stosować kremów na wieczór z retinolem. Po zabiegu nie można się opalać i zabezpieczać skórę przed słońcem kosmetykami z wysokim filtrem. Ze zrobieniem makijażu trzeba odczekać przynajmniej dobę.