Peeling chemiczny: jakie są efekty zabiegu?

Peeling chemiczny: jakie są efekty zabiegu?

Na niedoskonałości skóry uskarża się bardzo wiele osób. Wiele problemów skórnych można skutecznie zwalczyć decydując się na zabieg peelingu chemicznego. To zabieg, który wykonywany jest w klinikach medycyny estetycznej przez dermatologa. 

Peeling chemiczny w Warszawie: komu można go polecić?

Peeling chemiczny oczyszcza skórę twarzy bardziej dogłębnie niż peelingi stosowane w domu. Wykonuje się go aplikując na skórę preparaty, które działają złuszczająco i regenerująco. W preparatach stosowanych do peelingu chemicznego znajdują się bardzo różne substancje, w tym między innymi kwasy i retinol.

Zabieg polecany jest osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry, przebarwieniami i bliznami, które są pozostałością po trądziku. Preparaty złuszczające i regenerujące skórę dobierane są zawsze indywidualnie do fototypu pacjenta. Dzięki temu można uniknąć powikłań i osiągnąć lepsze efekty lecznicze. 

Peeling chemiczny: czy są jakieś przeciwwskazania?

Przeprowadzony przez lekarza peeling chemiczny jest zabiegiem bezpiecznym, są jednak przeciwwskazania do zabiegu. Nie jest wykonywany u kobiet w ciąży, w czasie karmienia piersią, osób z alergią lub opryszczką. Wykonanie zabiegu nie jest możliwe także u osób, które przyjmują pochodne witaminy A. W przeddzień zabiegu zaleca się nie używanie kremów pielęgnacyjnych z retinolem. Po zabiegu skóra powinna odpocząć, dlatego warto zrezygnować przez kilka dni z makijażu. Peeling chemiczny może wykonać tylko lekarz dermatolog.