wynajem namiotów weselnych

Namiot na wesele

Ślub w stylu amerykańskim, pod chmurką na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne do zorganizowania.

Musimy mieć namiot

Organizując wesele na powietrzu, musimy przede wszystkim wypożyczyć namiot na wesele. Ten zapewni nam jedna z firm świadczących tego typu usługi, a znajdziemy ją, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „namiot weselny”. Oferty tego typu firm są zazwyczaj bardzo bogate i pozwalają na swobodne planowanie ilości gości weselnych i wyglądu samego pomieszczenia.

Namiot na wesele powinien przede wszystkim odpowiadać ilości zaproszonych gości. Muszą oni mieć miejsce nie tylko do jedzenia, ale też przestrzeń do tańca i swobodnej rozmowy. Warto zadbać też o to, aby namiot na wesele był ogrzewany i klimatyzowany. Nie wiemy jaka pogoda będzie w dniu naszego ślubu i lepiej zabezpieczyć się na ewentualność wystąpienia deszczu lub wiatru.

Jaki namiot wybrać?

Namiot weselny może być zaprojektowany na zasadzie hali. Te mają zazwyczaj dwanaście lub piętnaście metrów szerokości i pozwalają na dowolne dobranie długości pomieszczenia. Namiot weselny tego typu jest bowiem tworzony na bazie pięciometrowych modułów, które możemy swobodnie doczepiać w uznanych przez nas ilościach. Nieco mniejszym, ale za to urokliwszym wyborem jest Jurta. To namiot zbudowany na planie koła, który może pomieścić od czterdziestu do osiemdziesięciu osób. Na środku jurty mamy otwór, który może być wykorzystany jako ujście dymu dla grilla lub ogniska.

Warto też zadbać o zadaszenie dla pary młodej oraz urzędnika stanu cywilnego podczas udzielania ślubu. Do tego celu zaprojektowano namiot typu Turek. Ma on niewielkie wymiary 5×5 metrów, ale będzie wystarczający, aby przeprowadzić samą ceremonię ślubną.