peelingi chemiczne warszawa

Co warto wiedzieć o peelingu chemicznym?

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy peeling. Domowy zabieg oczyszczania skóry działa tylko powierzchniowo. W ofercie klinik medycyny estetycznej są także peelingi nazywane lekarskimi. Są one bardziej znane jako peeling chemiczny. 

Peelingi chemiczne Warszawa: jak działa?

Peeling chemiczny oczyszcza skórę twarzy nie tylko na jej powierzchni, ale także w głębszych warstwach. Usuwa on nie tylko przebarwienia, które często są niechcianą pamiątką po lecie, ale także trądzik, piegi, drobne zmarszczki. Peelingi chemiczne w Warszawie mogą być wykonane tylko przez lekarza dermatologa. Do wykonania peeling chemiczny w Warszawie używane są różnego rodzaju kwasy: glikolowy lub mlekowy. Działają one bardzo silnie złuszczająco. Są jednak bezpieczne, gdyż wykonujący peelingi chemiczne w Warszawie lekarz dobiera stężenie i rodzaj kwasu dla każdej pacjentki indywidualnie. Preparaty używane do peelingu chemicznego nie tylko oczyszczają głęboko skórę, ale także pobudzają syntezę kolagenu i elastyny. 

Peelingi chemiczne Warszawa: kiedy warto go wykonać?

Peelingi chemiczne Warszawa – oczyszcza bardzo dokładnie cerę. Jest zalecany w przypadku zmian trądzikowych, blizn i przebarwień. Peeling chemiczny w Warszawie przywraca skórze jędrność i elastyczność, regeneruje, wygładza i nawilża naskórek. Zabiegi są bezbolesne. Proces naturalnego złuszczania się naskórka po peelingi chemiczne w Warszawie rozpoczyna się kilka dni po zabiegu. W tym czasie nie należy się opalać. Koniecznie też trzeba stosować kremy z wysokim filtrem.