Co warto wiedzieć o ashwagandha?

Co warto wiedzieć o ashwagandha?

Ashwagandha to roślina wykorzystywana w medycynie ludowej w Indiach od tysięcy lat. Stosowana była do leczenia wielu chorób, a dzisiaj ashwagandha opinie potwierdzają badania naukowe. Osoby, które chcą poznać ashwagandha opinie mogą przekonać się, że są one pozytywne. Dzięki temu, że ashwagandha opinie ma dobre, mogą stosować ją bez obaw.

Na co może pomóc ashwagandha?

Ashwagandha działanie ma bardzo szerokie. Ashwagandha działanie lecznicze zawdzięcza obecności takich składników, jak glikowitanolidy i witanolidy. Ashwagandha działanie polega więc na wzmacnianiu odporności organizmu. Ashwagandha właściwości sprawiają, że może ona pomagać w leczeniu między innymi chorób nowotworowych. Ashwagandha właściwości można wykorzystać również w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i anemii. Ashwagandha właściwości dodają również sił witalnych, działają także uspokajająco.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Wiele osób z pewnością interesuje, czy ashwagandha przeciwwskazania wykluczają stosowanie jej przez pewne osoby. Jeśli chodzi o ashwagandha przeciwwskazania to nie może być stosowana przez kobiety w ciąży. Kolejne ashwagandha przeciwwskazania są choroby tarczycy. W zależności od postaci ashwagandha dawkowanie to 7 g dziennie. W przypadku nalewki ashwagandha dawkowanie to 12 mililitrów w ciągu dnia. W przypadku kapsułek ashwagandha dawkowanie to dwie tabletki dziennie.

Ashwagandha znana jest także jako indyjski żeń-szeń oraz pod polską nazwą witania ospała. O jej właściwościach można przeczytać także w naszym innym artykule.