Czy warto stosować ashwagandha?

Czy warto stosować ashwagandha?

Ashwagandha w tradycyjnej medycynie starohinduskiej jest stosowana od tysięcy lat. We współczesnym ziołolecznictwie ashwagandha opinie ma bardzo dobre. Ashwagandha opinie, którymi cieszyła się od wieków, dzisiaj znajdują potwierdzenie w badaniach naukowych. Ashwagandha opinie pozytywne są zasłużone.

Jakie jest działanie witanii?

Ashwagandha działanie porównywane jest do tych, które ma chiński żeń-szeń; jednak ashwagandha działanie potwierdziły badania naukowe. Ashwagandha działanie wynika z kombinacji składników, które zawiera. Ashwagandha właściwości polegają między innymi na stymulacji do lepszej pracy układu odpornościowego. Duża zawartość żelaza sprawia, że ashwaganda właściwości mogą zostać wykorzystane w leczeniu anemii. Zawarte w korzeniu i owocach witanolidy sprawiają, że ashwaganda właściwości pomagają w leczeniu chorób nowotworowych.

Jak dawkować witanię?

Witania ospała sprzedawana w postaci kapsułek lub sproszkowanego korzenia. Ashwagandha dawkowanie należy stosować według dołączonej do preparatu ulotki. Ashwagandha dawkowanie w postaci proszku to maksymalnie 7 gram w ciągu doby. Należy pamiętać, że są ashwagandha przeciwwskazania. Ashwagandha przeciwwskazania to przede wszystkim ciąża. Również choroby tarczycy są ashwagandha przeciwwskazania. Cena preparatów zależy od ich postaci; najtańszy jest proszek. Dostępny jest również ekstrakt, ale jego cena jest bardzo wysoka.

Więcej informacji o właściwościach leczniczych i substancjach, które zawiera ten indyjski żeń-szeń można znaleźć w naszym poprzednim artykule.