Jakie powinno być jedzenie dla psa?

Jakie powinno być jedzenie dla psa?

Z chwilą podjęcia decyzji o wzięciu do swojego domu psa, musimy przygotować się na przybycie nowego domownika. Kupno legowiska, obroży i smyczy powinno odbyć się jeszcze zanim pies zamieszka w naszym domu. Koniecznie trzeba też zgromadzić zapas karmy. Oczywiście możemy karmić psa jedzeniem przygotowanym samodzielnie, ale nigdy nie będziemy pewni, czy jest ono pełnowartościowe.

Jaka karma będzie najlepsza?

Karma dla psa może być sucha albo mokra. Dokonując zakupu pamiętajmy, że karma dla psa powinna być dostosowana do jego wieku. Inne składniki odżywcze powinna zawierać karma dla psa seniora, a inne dla szczeniaka. Ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bowiem zupełnie inne. Szczeniakom i psom seniorom lepiej jest podawać karmę mokrą niż suchą – z gryzieniem suchej problemy może mieć zarówno szczeniak, jak i pies w podeszłym wieku. Warto wybierać karmę dedykowana dla szczeniaków lub psów w podeszłym wieku. Taka karma będzie uwzględniała wszystkie potrzeby, na przykład ta dla psów w podeszłym wieku będzie zawierała mniejszą ilość białka.

Jaką karmę kupić?

Podstawą psiej diety powinno być mięso. Wybierając karmę dla swojego czworonożnego pupila – zarówno suchą, jak i mokrą – sprawdźmy na opakowaniu, jaką ilość mięsa zawiera. Im jest go procentowo więcej, tym karma jest lepsza. Psy potrzebują białka, a to zawarte w mięsie jest dla nich najbardziej wartościowe. W karmie dla psa powinny znajdować się również składniki, które będą źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin i soli mineralnych.