Kupujemy karmę dla psa

Kupujemy karmę dla psa

Zdrowo odżywiane psy rzadziej chorują, mają także piękną, lśniącą sierść. Pojawia się więc pytanie jakie powinno być jedzenie dla psa? Jedzenie dla psa można gotować samemu. Nigdy jednak nie będziemy mieć pewności, że jest ono pełnowartościowe. Wygodniej jest wybrać gotowe jedzenie dla psa.

Na co zwracać uwagę kupując karmę?

Psia karma dostępna jest nie tylko w sklepach zoologicznych. Psia karma różni się konsystencją i ceną. Do wyboru jest psia karma sucha i mokra. Wybierając karma dla zwierząt musimy brać pod uwagę między innymi ich wiek. Karma dla zwierząt, które są w podeszłym wieku powinna różnić się od karma dla zwierząt, które są w sile wieku. Do tego należy pamiętać o tym, że inne są wymagania żywieniowe małego pieska, który przebywa głównie w mieszkaniu, a inne dużego psa stróżującego. Wśród właścicieli psów dużą popularnością cieszą się suche karmy. Sucha karma dla psa jest bardzo wygodna. Na zakupach sprawdźmy, jaką ilość mięsa zawiera sucha karma dla psa.

O czym należy pamiętać?

Dobrej jakości sucha karma dla psa nie może być tania. Warto jednak zapłacić trochę więcej, aby mieć pewność, że nasz czworonożny przyjaciel dostaje wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Decydując się na karmienie psa suchą karmą nie możemy zapomnieć o tym, że pies musi mieć zapewniony stały dostęp do czystej i świeżej wody. Suchą karmę podajemy psu zawsze w takiej ilości, jaką zaleca jej producent. Nigdy nie podajemy psu kości z drobiu. Więcej informacji o karmach dla psów znaleźć można w naszym wcześniejszym artykule.