Zakup gazu pieprzowego do samoobrony

Zakup gazu pieprzowego do samoobrony

Nie zawsze czujemy się na ulicach naszych miast bezpiecznie. Do samoobrony może nam się przydać gaz pieprzowy.

Czy używanie gazu pieprzowego jest legalne?

Gaz pieprzowy zaliczany jest do legalnych akcesoriów, które służą do samoobrony. Aby zakupić gaz pieprzowy, nie są potrzebne żadne zezwolenia. Może go kupić każda pełnoletnia osoba. Jako gaz obronny sprawdzi się także gaz łzawiący. W odróżnieniu od gazu pieprzowego, który zawiera składniki pochodzenia naturalnego, gaz łzawiący ma w swoim składzie substancje syntetyczne. Gaz łzawiący powoduje bardzo ostre łzawienie.

Gaz obronny najczęściej kupowany jest przez kobiety. Sięgając po gaz obronny, gdy zostaną zaatakowane, mają czas na wezwanie pomocy. Mogą też uciec. Sama świadomość, że w torebce znajduje się gaz obronny dodaje pewności siebie. Gaz do samoobrony adresowany do kobiet bardzo często ma takie opakowanie, że w niczym nie przypomina obronnego gadżetu.

Gdzie można kupić te akcesoria?

Gaz paraliżujący dostępny jest w ofercie bardzo wielu sklepów z akcesoriami militarnymi czy do survivalu. Kupując gaz obezwładniający warto wybrać sprawdzonego sprzedawcę, których obecnie na szczęście nie brakuje. Gaz do samoobrony można obecnie kupić nawet bez konieczności wychodzenie z domu.

Wspomniane sklepy sprzedają gaz obezwładniający także online. Gaz pieprzowy to skuteczny gaz do samoobrony. Nie zajmuje wiele miejsca, zmieści się nawet w niewielkiej damskiej torebce. Trwałość gazu wynosi od 9 do 12 miesięcy. Niezużyty pojemnik nie wymaga specjalne utylizacji.