Użyteczność strony www: jak sprawdzić?

Użyteczność strony www: jak sprawdzić?

Olbrzymia liczba stron www nie gwarantuje, że wszystkie z nich są przyjazne dla użytkownika. Wielu właścicieli witryn internetowych zastanawia się, dlaczego na ich stronie panuje tak mały ruch. Można to sprawdzić zlecając audyt UX.

Kiedy potrzebujemy audytu?

Częściową odpowiedź na to pytanie już otrzymaliśmy. Na pewno audyt UX przydaje się także w sytuacji, gdy właściciel strony podjął decyzję o jej przebudowaniu. Wykonywaniem audyt UX zajmie się profesjonalna agencja UX. Z usług agencja UX warto korzystać nie tylko w sytuacji, gdy witryna internetowa lub aplikacja mobilna nie spełnia oczekiwań użytkowników. Zamiast w przyszłości zlecać badania UX warto skorzystać z usług agencja UX na etapie user experience czyli na etapie projektowania. Projektanci UX wykonują swoją pracę na początku – dopiero, gdy specjaliści od user experience zakończą powierzone im zadania, do pracy nad aplikacją lub stroną www przystępuje grafik.

Zadania wykonywane przez agencję

Zdecydowanie najczęściej na skorzystanie z usług agencji decydują się skorzystać ci właściciele stron internetowych czy aplikacji mobilnych, którzy decydują się na ich przebudowę, gdy przestały one spełniać swoje funkcje. Aby mógł powstać produkt, którego UX będzie oceniony pozytywnie pracę rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu. Jego wyniki pozwalają ustalić problem, w efekcie można go usunąć.

Badania UX prowadzą doświadczeni specjaliści zatrudnieni w naszej agencji. Więcej na temat UX oraz audytu można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.