O użyteczności stron www

O użyteczności stron www

Każdego dnia tysiące internautów przegląda strony internetowe, których w sieci jest ogromna ilość. Korzystanie z niektórych stron przynosi użytkownikom stosunkowo dużą satysfakcję. Są jednak strony, z których użytkownicy korzystają bardzo niechętnie, a ich satysfakcja jest bardzo niska. Dlaczego tak się dzieje można wykryć wykonując testy użyteczności.

W jaki sposób się je przeprowadza?

Testy użyteczności mogą zostać przeprowadzone bardzo różnymi metodami. testy użyteczności, które można zrealizować bez konieczności kontaktowania się z użytkownikiem w sposób bezpośredni, ale są też i takie, które można wykonać jedynie bezpośrednio kontaktując się z użytkownikiem. Testy użyteczności wykonywane metodą zdalną wybierane są z reguły częściej. Co ciekawe, wyniki testów przeprowadzanych metodą zdalną bardzo często są bardziej obiektywne.

W jakim celu wykonuje się testy?

Najważniejszym celem przeprowadzania testów z użytkownikami jest stworzenie witryny internetowej, która będzie przyjazna dla internautów. Strona, która użytkownikom przynosi satysfakcję jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Treści, które zawiera są nie tylko prezentowane w sposób atrakcyjny, ale przede wszystkim zrozumiały. To właśnie na tego typu strony użytkownicy wracają.

Wyniki uzyskane w testach użyteczności pozwalają ulepszyć każdą stronę www. Na ich wykonanie decydują się dzisiaj nie tylko wielkie korporacje, ale również małe firmy, które chcą pozyskać nowych klientów, zbudować pozytywny obraz marki i zwiększyć w ten sposób sprzedaż.