Jak użytkownicy widzą Twoją stronę www?

Jak użytkownicy widzą Twoją stronę www?

Strona internetowa powinna odpowiadać przyzwyczajeniom i oczekiwaniom użytkowników. W sieci nie brakuje takich stron, są jednak i takie, które tych potrzeb nie spełniają. Jakie zmiany należy wprowadzić na stronie – odpowiedzi udzieli audyt UX.

Dlaczego warto zlecić audyt?

Strona internetowa powinna być przyjazna dla użytkowników. Czy nasza strona właśnie taka jest – odpowiedź na to pytanie otrzymamy zlecając audyt UX. Audyt UX wykonywany przez doświadczoną, profesjonalną agencja UX będzie obejmował bardzo różne elementy, badania UX nie zostaną ograniczone jedynie do zbadania elementów, które znajdują się na stronie głównej; analizie zostaną poddane także te, które znajdują się na podstronach. Badania UX ma służyć wykryciu błędów, które mogą znajdować się na stronie i utrudniać korzystanie z niej. Agencja UX może wykonać również badania UX aplikacji mobilnych, aby one również były użyteczne.

Jak przeprowadzany jest audyt?

Metod badawczych stosowanych do sprawdzenia użyteczności strony www jest kilka. Do tych, które pozwalają wykryć błędy w user experience należy między innymi heurystyka Nielsena. Składa się ona z 10 zasad – jeśli będą one przestrzegane przy user experience powstanie strona www, która nie będzie zawierała żadnych błędów UX. Strona, która nie zawiera błędów UX jest najbardziej przyjazna dla użytkowników. Na taką stronę internauci chętni wracają i polecają ją innym.

Tematyka user experience jest obszerna – więcej informacji osoby zainteresowane nią znajdą w naszym wcześniejszym artykule.