Edukacyjne puzzle z drewna

Edukacyjne puzzle z drewna

Kolorowe, nietoksyczne i bezpieczne. Edukacyjne puzzle z drewna, bo o nich właśnie mowa, to doskonała propozycja zabawowo-edukacyjna dla najmłodszych. Zestawy zawierają różną ilość atrakcyjnych klocków, które zapewnią niezapomniane chwile dzieciom od pierwszego roku życia.

Bawią i uczą

Edukacyjne puzzle z drewna to efektowne zestawy klocków, z składające się z różnej ilości elementów. W zależności od modelu, zadaniem malucha jest złożenie edukacyjnych puzzli z drewna w taki sposób, by powstał konkretny obrazek – np. motyl, kwiat, roślina, warzywo, pojazd itp. Dostępne są także propozycje, które należy ułożyć w odpowiednich miejscach na planszy, dopasowując znajdujący się na klocku obrazek do grafiki w konkretnym okienku.

Optymalna wielkość poszczególnych elementów sprawia, że edukacyjne puzzle z drewna pozwalają maluchowi rozwijać nie tylko umiejętności intelektualne, ale również manualne. Kontakt z edukacyjnymi puzzlami z drewna jest przyjazny i bezpieczny – klocki są lekkie, delikatne, nie posiadają substancji toksycznych ani nie powodują reakcji alergicznych.

Edukacyjny charakter zabawki sprawia, że dziecko ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, a także zapamiętuje wiele praktycznych i przydatnych informacji, które z całą pewnością przydadzą się w życiu. Dzięki zabawie z edukacyjnymi puzzlami z drewna maluch może także zabłysnąć wiedzą w przedszkolu.

Śmiało można więc stwierdzić, że edukacyjne puzzle drewniane to doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą zapewnić własnym dzieciom optymalne warunki rozwoju i doskonałą zabawę. Dzięki puzzlom, maluch zdobędzie wiedzę i zręczność.