Drewniane puzzle pomogą poznać świat

Drewniane puzzle pomogą poznać świat

Dziecko poznaje świat praktycznie od momentu narodzin. Pomocnym narzędziem okazują się w tym przypadku zabawki dostosowane do możliwości percepcyjnych malucha. Puzzle edukacyjne drewniane to doskonały sposób, by umożliwić małemu człowiekowi rozwój intelektualny oraz manualny. Klockami mogą bawić się nawet dwulatki.

Puzzle dla maluszków

Prawidłowo rozwijające się dziecko w wieku dwóch lat potrafi samodzielnie ułożyć niewielką układankę z puzzli. Należy jednak zadbać, aby były to klocki dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych malucha, atrakcyjne pod względem estetycznym.

Idealną propozycją są w tym przypadku edukacyjne puzzle z drewna, wykonane z naturalnego drewna – bezpieczne dla dziecka, nietokstyczne i nie powodujące reakcji alergicznych. Ważne jest także to, aby edukacyjne puzzle z drewna były lekkie i dostosowane do rączek dwulatka – nie mogą być zbyt duże, gdyż maluch nie mogły wziąć ich do ręki, ani też zbyt małe.

Producenci zapewniają, że puzzle edukacyjne z drewna korzystnie wpływają na rozwój małego człowieka – w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zabawa z klockami pozwala dziecku rozwijać zdolności manualne, przy jednoczesnej nauce skupienia, uwagi oraz spostrzegawczości.

Puzzle edukacyjne z drewna dopełnione są kolorową grafiką, która po złożeniu tworzy efektowny obrazek – zwierzę, rośliny, warzywa, pojazdy, motyle i wiele innych.
W przypadku dwulatka, optymalnym rozwiązaniem są edukacyjne puzzle z drewna, składające się z czterech kostek – maluch poradzi sobie bez problemu z taką ilością kostek. Starszym dzieciom warto zapewnić większą ilość klocków – godny podkreślenia jest fakt, że edukacyjne puzzle z drewna dostępne są także w większej ilości klocków.