Czy warto sobie kupić gaz pieprzowy?

Czy warto sobie kupić gaz pieprzowy?

Na ulicach naszych miast nie zawsze jest bezpiecznie. Warto wykorzystać więc akcesoria do samoobrony, które można kupić bez konieczności przechodzenia psychologicznych i zdobywania zezwoleń. Do takich akcesoriów zalicza się gaz pieprzowy.

Skuteczny środek do samoobrony

Gaz pieprzowy określany jest także jako gaz łzawiący. Gaz pieprzowy jest środkiem, który ma w swoim składzie substancję naturalnego pochodzenia. Jest nią występująca w pieprzu kapsaicyna. Nazwa gaz łzawiący wzięła się stąd, że po użyciu tego gazu z oczu napastnika po kilku sekundach zaczynają ciec łzy. Jest ich tak dużo, że praktycznie nic on  nie widzi. Stosując gaz łzawiący dajemy sobie czas na ucieczkę.

Jeśli jest ona niemożliwa, mamy czas, aby wezwać pomoc. Gaz łzawiący działa bardzo skutecznie. Dostępny jest w sklepach z artykułami militarnymi. Nie kosztuje wiele, warto więc kupić gaz obronny, aby czuć się bardziej bezpiecznie. Gaz obronny może nam się przydać nie tylko wtedy, gdy zaczepi nas pijany człowiek. Gaz obronny działa skutecznie także na agresywne zwierzęta.

Zasady bezpiecznego stosowania

Gaz paraliżujący nie działa natychmiast. Należy więc zachować czujność przez jeszcze około 5 sekund. Co ważne, gaz paraliżujący nie powinien być stosowany ze zbyt bliskiej odległości oraz pod wiatr. Najlepiej też nosić gaz do samoobrony w kieszeni lub w zewnętrznej kieszeni torebki. Gaz obezwładniający powinien zawsze znajdować się pod ręką. Gaz obezwładniający nie kosztuje wiele. Warto go mieć, aby czuć się bezpiecznie.