Czy warto montować panele fotowoltaiczne ?

Produkowanie energii ze słońca to najbardziej ekologiczny sposób pozyskiwania prądu. Taką możliwość zapewnia fotowoltaika, którą specjaliści firmy Enerji proponują klientom z województw mazowieckiego i lubelskiego. Z naszego wsparcia chętnie korzystają przedsiębiorcy, właściciele gospodarstw domowych oraz rolnicy. Jeśli i Ty chcesz wykorzystać potencjał drzemiący w słońcu, zainwestuj w instalacje fotowoltaiczne razem z nami. Dlaczego warto i jak działają panele fotowoltaiczne? Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielą Ci nasi specjaliści, mający wieloletnie doświadczenie na rynku energetycznym.

Fotowoltaika w województwach lubelskim i mazowieckim dopasowana do Twoich potrzeb

Wysoki poziom nasłonecznienia w województwach mazowieckim i lubelskim sprawia, że fotowoltaika jest nie tylko ekologiczna, ale także efektywna i opłacalna. Co więcej, decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych w mazowieckim z ekspertami firmy Enerji, masz pewność, że otrzymasz instalację fotowoltaiczną dopasowaną do realnego zapotrzebowania energetycznego Twojego domu, firmy lub gospodarstwa rolnego. Pamiętaj, że nie opłaca się inwestować w instalacje fotowoltaiczne o większej mocy niż potrzebna, ponieważ nadmiar energii przepadnie. Możesz jednak korzystać z korzystnego ustawodawstwa – na podstawie Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, decydując się na panele słoneczne, stajesz się prosumentem, czyli jednoczesnym odbiorcą i producentem prądu. Możesz magazynować nadwyżkę energii w sieci energetycznej i odebrać ją w ciągu roku (instalacje fotowoltaiczne on-grid). W ten sposób oszczędzasz przez cały rok, a rozliczenie z zakładem energetycznym następuje automatycznie, bez Twojego udziału.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne, które możesz zamontować na dachu lub gruncie, wykorzystują tzw. efekt fotowoltaiczny. Zbudowane z krzemu panele słoneczne pochłaniają promieniowanie docierające do ziemi i przekształcają je w prąd stały. Do skutecznego wykorzystania wytworzonego prądu konieczny jest inwerter, czyli urządzenie, które zamienia prąd stały na zmienny, który płynie w instalacji elektrycznej w domu lub firmie. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga zmian w instalacji elektrycznej która jest w obiekcie. W ten sposób samodzielnie pozyskujesz energię, a z tej z zakładu energetycznego korzystasz jedynie w sposób ograniczony. Czy niższe rachunki to wystarczający powód, by postawić na montaż paneli fotowoltaicznych w województach lubelskim i mazowieckim? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać możliwości montażowe na Twojej nieruchomości, zapraszamy do kontaktu!