Czy montaż paneli fotowoltaicznych się opłaca?

Fotowoltaika wydaje Ci się opłacalna? Eksperci firmy Enerji przekonają Cię, że warto na nią postawić w województwach mazowieckim i lubelskim. Jak działają panele fotowoltaiczne? Jak można oszczędzać, wykorzystując instalacje fotowoltaiczne? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz właśnie u nas. Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie inwestycji w fotowoltaikę, w tym projekt instalacji fotowoltaicznej oparty o realne zapotrzebowanie oraz montaż paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika wspierana przez państwo

Panele fotowoltaiczne są nie tylko opłacalne, ale i ekologiczne – produkcja prądu odbywa się bez szkody dla:

  • wód i gleb,
  • zwierząt i roślin,
  • jakości powietrza – instalacje fotowoltaiczne redukują emisję CO2 do atmosfery.

Dlatego też władze państwowe wspierają inwestycję w panele słoneczne, oferując dofinansowanie fotowoltaiki w postaci gwarantowanych 5 tysięcy złotych w ramach programu “Mój Prąd”. Jeśli chcesz skompletować niezbędne dokumenty, by otrzymać wsparcie, zgłoś się do specjalistów z naszej firmy, którzy podpowiedzą, jakie dokumenty należy złożyć i w jakim urzędzie.

Panele słoneczne w województwach lubelskim i mazowieckim – efektywny prąd przez wiele lat

Montaż paneli fotowoltaicznych możliwy jest na gruncie oraz na dachu, wówczas nie trzeba montować żadnych dodatkowych konstrukcji. Eksperci z zakresu energetyki pracujący w firmie Enerji tworzą projekt instalacji fotowoltaicznej o odpowiedniej, dopasowanej do potrzeb mocy i liczbie urządzeń, a także planują ich rozmieszczenie w taki sposób, by panele fotowoltaiczne działały jak najbardziej efektywnie. Pod uwagę należy wziąć kąt padania promieni słonecznych, odległość od dachu oraz ekspozycję, czyli strony świata. Fotowoltaika sprawdza się najlepiej, jeśli znajduje się od strony południowej. Jeśli wybierzesz panele fotowoltaiczne renomowanych producentów, możesz mieć pewność, że fotowoltaika będzie pracować na Twoją korzyść nawet 20 lat! Zapraszamy do kontaktu!