Aby czuć się bezpiecznie

Aby czuć się bezpiecznie

Do skutecznych akcesoriów do samoobrony zalicza się gaz pieprzowy. Jego zakup nie wymaga żadnych specjalnych zezwoleń. Gaz pieprzowy jest bardzo popularnym gadżetem używanym do samoobrony.

Czym charakteryzują się gazy pieprzowe?

Gaz pieprzowy jest całkowicie legalnym środkiem do samoobrony. Ten gaz obronny ma w swoim składzie kapsaicynę. Jest to ta sama substancja, która występuje w pieprzu. Oparty na kapsaicynie gaz łzawiący jest środkiem bardzo skutecznym. Osoba zaatakowana sięgając po gaz łzawiący daje sobie czas na ucieczkę lub na wezwanie pomocy. Gaz łzawiący działa bardzo skutecznie, ale nie wywołuje problemów ze zdrowiem.

Co ważne, gaz obronny może zostać wykorzystany do obrony nie tylko przed napastnikiem. Gaz obronny może służyć także do obrony przed agresywnym psem. Co ważne, gaz paraliżujący można kupić dzisiaj w wielu stacjonarnych i internetowych sklepach z akcesoriami militarnymi.

W jaki sposób go używać?

Gaz paraliżujący bardzo chętnie kupują kobiety. Wiele z nich popełnia jednak błąd i nosi go na dnie torebki. Aby odnaleźć tak schowany gaz obezwładniający potrzeba wiele czasu. Zanim zostanie znaleziony, będzie już zbyteczny. Gaz obezwładniający należy nosić tak, aby zawsze był pod ręką.

Osoba zaatakowana powinna skierować gaz obezwładniający bezpośrednio na twarz napastnika, wtedy jest on najbardziej skuteczny. Strumienia gazu nie powinno kierować się pod wiatr. Do samoobrony może przydać się gaz paraliżujący. Jest to środek, który można kupić legalnie bez żadnego zezwolenia.